Bardejovské Kúpele

· ·
Hodnotenie miesta: (počet hlasov: 1)

Bardejovské kúpele sa nachádzajú na severovýchode Slovenska v tesnej blízkosti historického mesta Bardejov. Prvá zmienka o kúpeľoch na tomto mieste pochádza z roku 1247, ale na pravidelnú kúpeľnú liečbu sa toto miesto začalo vyžívať až v 15. storočí. V minulosti kúpele navštívilo množstvo známych osobností, ako sú napríklad ruský cár Alexander I. Mária Lujza, manželka cisára Napoleona, cisárovná Alžbeta, manželka Františka Jozefa I.

Najväčším lákadlom Bardejovských kúpeľov sú prírodné liečivé minerálne vody, ktoré vďaka svojmu zloženiu patria k najkvalitnejším v Európe. Minerálna voda z prameňov je prírodne liečivá, stredne mineralizovaná, hydrogénuhličitanovo-chloridová, sodná, uhličitá, hypotonická so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. 

Centrum kúpeľov je tvorené kúpeľnou kolonádou a kúpeľným domom, ktorý je spojený chodbami s liečebným domom Alžbeta a s najväčšími hotelmi Ozón a Astória. V areáli kúpeľov sa taktiež nachádzajú reštaurácie, obchodné centrum, pošta, kino, Múzeum ľudovej architektúry, amfiteáter a kyslíková dráha.

ZÁKLADNÉ informácie

Galéria

360° fotografia

mapAOdporúčané miesta

Zobraziť viac Zobraziť menej

Najnovšie miestaPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Zdielať