Preskočiť na obsah

Bardejovské Kúpele

  Hodnotenie miesta

  Bardejovské kúpele sa nachádzajú na severovýchode Slovenska v tesnej blízkosti historického mesta Bardejov. Prvá zmienka o kúpeľoch na tomto mieste pochádza z roku 1247, ale na pravidelnú kúpeľnú liečbu sa toto miesto začalo vyžívať až v 15. storočí. V minulosti kúpele navštívilo množstvo známych osobností, ako sú napríklad ruský cár Alexander I. Mária Lujza, manželka cisára Napoleona, cisárovná Alžbeta, manželka Františka Jozefa I.

  Najväčším lákadlom Bardejovských kúpeľov sú prírodné liečivé minerálne vody, ktoré vďaka svojmu zloženiu patria k najkvalitnejším v Európe. Minerálna voda z prameňov je prírodne liečivá, stredne mineralizovaná, hydrogénuhličitanovo-chloridová, sodná, uhličitá, hypotonická so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. 

  Centrum kúpeľov je tvorené kúpeľnou kolonádou a kúpeľným domom, ktorý je spojený chodbami s liečebným domom Alžbeta a s najväčšími hotelmi Ozón a Astória. V areáli kúpeľov sa taktiež nachádzajú reštaurácie, obchodné centrum, pošta, kino, Múzeum ľudovej architektúry, amfiteáter a kyslíková dráha.

  ZÁKLADNÉ informácie

  Galéria

  mapA


  Uložiť miesto:

  Pridať do zoznamu (0)


  Odporúčané miesta

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *