Loading Events
  • This event has passed.

Otvárame Archeopark Cífer-Pác

27 apríla / 13:00 - 21:00

Na poslednú aprílovú sobotu je pripravený bohatý program pre všetky vekové kategórie. Hlavným lákadlom programu je vystúpenie historickej skupiny s názvom Coh•VIII Leg•X•GPF, ktorá sa zaoberá Rímskou dobou za vlády Marca Ulpia Traiana. Diváci zažijú autentickú atmosféru legionárskeho tábora prostredníctvom živých ukážok boja, tréningu, ale aj bežného života v tábore.

Výskum v lokalite Nad mlynom odhalil stopy remeselných dielní a pracovných nástrojov. Počas otvorenia bude možné vyskúšať si rôzne dobové techniky textilnej výroby, výrobu keramiky alebo dobých šperkov. Jednou z nosných tém Archeoparku je pestovanie a spracovanie plodín v minulosti. Počas dňa tak návštevníci budú mať možnosť vyskúšať celý proces spracovania obilného zrna až po prípravu jednoduchého pokrmu.
Do ešte dávnejšej minulosti návštevníkov prenesie Petr Zítka, remeselník, ktorý sa zaoberá výrobou kópií pravekých kamenných nástrojov autentickou technológiou. Pod odborným dohľadom si každý môže vyskúšať základné postupy štiepania a úpravy kamenných nástrojov, ktoré používali napríklad aj lovci mamutov.
Vstup pre návštevníkov do areálu bude možný od 13. hodiny a program bude trvať až do večerných hodín.
—–

Projekt archeoparku zrealizovala obec Cífer v spolupráci s obcou Modrá z Českej republiky v rámci Programu Interreg V-A SK-CZ a bol spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Odborným garantom projektu je Archeologický ústav SAV v. v. i. Nitra, Katedra klasickej archeológie Trnavskej univerzity v Trnave a zahraniční partneri.

Zdroj: https://www.facebook.com/events/880353930513839/

Details

Date:
27 apríla
Time:
13:00 - 21:00
Website:
https://www.facebook.com/events/880353930513839/

Organizer

Archeopark Cífer-Pác
Email
noreply@facebookmail.com

Venue

Pác 60, 91943
Pác 60, 91943 + Google Map