Slovensko je krajina s bohatou históriou, kultúrou a prírodou. Ak sa chystáte na potulky po Slovensku, určite by ste mali navštíviť niektoré z týchto jedinečných miest.

Oravský hrad

Oravský hrad patrí medzi dominanty Oravy a je jedným z najvýznamnejších hradov na území Slovenska. Stojí na skale nad riekou Orava v Oravskom Podzámku. Hrad postavili v 13. storočí na ochranu uhorsko-poľskej obchodnej cesty. Od roku 1370 bol župným hradom a neskôr aj sídlom oravského panstva. V roku 1800 hrad vyhorel a pre svojich správcov sa stal nepotrebným. V súčasnosti v hrade sídli Oravské múzeum s viacerými expozíciami.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica leží uprostred Štiavnických vrchov na strednom Slovensku. Jedná sa o bývalé banícke mesto, ktoré je vďaka svojej jedinečnej kráse zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Mesto bolo v stredoveku centrom baníctva, a preto tu vyrástli mnohé renesančné budovy a paláce, v 16. storočí kostoly, námestia, Starý zámok a Nový zámok. Toto historické banské mestečko bolo dôležitým centrom pre ťažbu striebra, zlata a iných kovov.

Súľovské skaly

Súľovské skaly sa nachádzajú približne 10 km od mesta Bytča. Na území skál sa vyskytujú zaujímavé a jedinečné skalné útvary, vrátane množstva skalných ihieľ, veží, okien a brán oddelených hlbokými tiesňavami, roklinami a dolinami. Medzi týmito prírodnými výtvormi sa ukrývajú aj zvyšky Súľovského hradu. Súľovské skaly sú národnou prírodnou rezerváciou a predstavujú najbohatšie nálezisko orchideí na Slovensku.

Tatranský národný park

Tatranský národný park sa rozprestiera na severe stredného a východného Slovenska. Bol založený 1. januára 1949, vďaka čomu je najstarším národným parkom na Slovensku. Územie parku pokrývajú hlavne smrekové alebo smrekovo-jedľové lesy. V parku sa nachádza viac, ako 100 plies a množstvo vodopádov.

Slovenský raj

Slovenský raj je národný park na východnom Slovensku, ktorý je známy svojimi krasovými útvarmi, roklinami a tiesňavami. Je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a živočíchov. Svojim návštevníkom ponúka množstvo turistických trás pre všetky úrovne zdatnosti.

Spišský hrad

Spišský hrad je zrúcanina hradu, ktorá leží na vrchole travertínovej kopy nad obcou Spišské Podhradie. Tento majestátny hrad je jedným z najväčších hradných komplexov v strednej Európe a je zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.