Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Najkrajšie miesta

Najkrajšie miesta

Vybrali sme 12 miest, ktoré by ste mali pri svojich potulkách po Slovensku určite navštíviť. Sú to jedinečné miesta, ktoré svojou krásou určite očaria každého návštevníka.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica leží uprostred Štiavnických vrchov na strednom Slovensku. Jedná sa o bývalé banícke mesto, ktoré je vďaka svojej jedinečnej kráse zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Mesto bolo v stredoveku centrom baníctva a preto tu vyrástli mnohé renesančné budovy a paláce, v 16.storočí kostoly, námestia, Starý zámok a Nový zámok. Toto historické banské mestečko bolo dôležitým pre ťažbu striebra, zlata a iných kovov.


Oravský hrad

Oravský hrad patrí medzi dominanty Oravy a najvýznamnejšie hrady na území Slovenska. Hrad stojí na skale nad riekou Orava v Oravskom Podzámku. Hrad postavili v 13. storočí na ochranu uhorsko-poľskej obchodnej cesty. Od roku 1370 bol župným hradom a neskôr bol aj sídlom oravského panstva. V roku 1800 hrad vyhorel a pre svojich správcov sa stal nepotrebným. V hrade v súčasnosti sídli Oravské múzeum s viacerými expozíciami.


Súľovské skaly

Súľovské skaly sa nachádzajú sa približne 10 km od mesta Bytča. Na území skál sa vyskytujú zaujímavé a jedinečné skalné útvary. Medzi nimi aj množstvo skalných ihiel, veží, okien a brán oddelených hlbokými tiesňavami, roklinami a dolinami. Medzi týmito prírodnými výtvormi sa tu ukrývajú aj zvyšky Súľovského hradu. Súľovské skaly sú národnou prírodnou rezerváciou a sú najbohatším náleziskom orchideí na Slovensku.


Vysoké Tatry

Vysoké Tatry


Na stránke usilovne pracujeme 🙂