Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Banícke múzeum v Rožňave

Banícke múzeum v Rožňave

  Hodnotenie miesta

  Banícke múzeum v Rožňave je jedným zo špecializovaných baníckych múzeí na území Slovenska. Múzeum vzniklo už roku 1902 a v súčasnosti spravuje bohaté zbierky, ktoré môžu návštevníci obdivovať v niekoľkých samostatných expozíciách.

  Zážitkové centrum Sentinel

  Centrum vzniklo v rokoch 2015 – 2016. V jeho priestoroch návštevník nájde expozíciu baníctva a hutníctva Gemera, expozíciu Čas pary a expozíciu Banské pracoviská.

  Historická expozícia

  V expozícii sa nachádza viac ako 6000 zbierkových predmetov súvisiacich s bytovou kultúrou, národopisom, numizmatikou a remeslami.

  Galéria Baníckeho múzea

  Expozícia sídli v centre mesta na Námestí baníkov. V galérii sa pravidelne konajú rôzne umelecké výstavy. Taktiež sa tu často organizujú besedy a tvorivé dielne.

  Expozícia prírody Slovenského krasu a priľahlých oblastí

  Je venovaná prírode Slovenského krasu, ktorý obklopuje mesto Rožňava. Návštevník v nej nájde exponáty živej a neživej prírody.

  Andrássyho obrazáreň

  Expozícia je umiestnená v Krásnohorskom Podhradí. Obrazáreň s výtvarnými dielami zo súkromnej zbierky Dionýza Andrássyho bola otvorená v roku 1909. Vtedajší majiteľ krásnohorského panstva, Dionýz Andrássy, ju dal postaviť v rokoch 1908 – 1909.

  Základné informácie

  Galéria

  Mapa


  Uložiť miesto:

  Pridať do zoznamu (0)

  Predchádzajúci
  Ďaľší

  Odporúčané miesta

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *