Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Geoturistický náučný chodník Rotenberg

Geoturistický náučný chodník Rotenberg

  Hodnotenie miesta

  Geoturistický náučný chodník Rotenberg sa nachádza na kraji bývalého kráľovského banského mesta Smolník. Náučný chodník vás zavedie k štôlňam, dobývkam a iným pozostatkom ťažby na Červenom. Ťažba v tejto lokalite začala už v 14. storočí a posledná ťažba tu prebiehala začiatkom 20. storočia. Ťažila sa tu železo-medená ruda.

  Náučný chodník začína pri Informačnom centre občianskeho združenia GeoTour. Na chodníku sú umiestnené lavičky, informačné tabule a QRC stĺpiky. Náučný chodník môžete absolvovať sami alebo so sprievodcom. Na výber máte z niekoľkých možností terasy po ktorej sa vydáte. Najmenej náročná je modrá trasa náučného chodníka. Všetky trasy chodníka sú obojsmerné.

  Ak chcete absolvovať náučný chodník so sprievodcom odporúčame vám overiť si časy prehliadok na webstránke združenia. Návšteva náučného chodníka so sprievodcom je spoplatnená a trvá približne hodinu. Združenie taktiež ponúka možnosť návštevy Dolnej štôlne. Návšteva štôlne taktiež trvá hodinu a je spoplatnená. Pri oboch aktivitách obdržíte prilbu, svetlo a plášť na začiatku exkurzie v Infodome. Poslednou možnosťou ktorú združenie ponúka je návšteva historickej banskej expozície v „Alžbetke“.

  Základné informácie

  Galéria

  Mapa


  Uložiť miesto:

  Pridať do zoznamu (0)


  Odporúčané miesta

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *