Mestská veža Brezno

· ·
Hodnotenie miesta: (počet hlasov: 0)

Mestská veža v Brezne je dominantou historického Námestia generála Štefánika. Postavili ju v roku 1933, v neďaleko miesta, kde kedysi stával prvý kostol v meste. Bola náhradou za predchádzajúce dve veže, ktoré stávali v iných častiach námestia. Mohutná veža s výškou 31 metrov slúžila ako zvonica a strážna veža. Obnovou prešla na prelome troch storočí – 19., 20. a naposledy 21. storočia.

Po poslednej rekonštrukcii v nej bolo zriadené infocentrum, múzeum a vyhliadka. Na prízemí veže je pre návštevníkov mesta k dispozícii infocentrum a na nadzemných podlažiach veže sa nachádza expozícia Horehronského múzea.

Na prvom poschodí návštevníci nájdu interaktívne panely venované histórii mesta. Druhé poschodie sa venuje gen. M. R. Štefánikovi. Tretie podlažie je domovom troch mohutných zvonov, ktoré boli kedysi dôležitou súčasťou života obyvateľov mesta. Zvolávali obyvateľov k modlitbám a signalizovali nebezpečenstvo. Nad zvonmi sa na najvyššom poschodí nachádza byť strážnika a zvonára a strážnika zároveň. Všetky podlažia poskytujú návštevníkom nádherný výhľad na mesto.

Základné informácie

Galéria

360° fotografia

MapaOdporúčané miesta

Zobraziť viac Zobraziť menej

Najnovšie miestaPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Zdielať