Preskočiť na obsah

Rozhľadne Starý a Nový Žobrák

Hodnotenie miesta
Pridať do zoznamu (0)

Rozhľadne Starý a Nový Žobrák stoja v blízkosti rovnomenného vrchu, len niekoľko kilometrov od Bardejova. Sú postavené vo výške 893 m n. m. vďaka čomu poskytujú nádherný výhľad na široké okolie. Z najvyšších poschodí oboch rozhľadni sú krásne viditeľné Čergovské pohorie a obce na úpätí Čergova – Hervartov, Mihaľov, Kľušov, Šiba a Bartošovce. Vzdialenosť vyhliadkami je necelých 100 m. V tomto priestore je umiestnený rozľahlý altánok, lavičky a menšie zastrešené posedenie. K rozhľadniam sa dá najjednoduchšie dostať z obce Hervartov alebo z obce Kríže. Obe tieto trasy sú dosť strmé a po silnom daždi môžu byť ťažko schodné. Cesta po červenej turistickej značke z obce Hervartov zaberie približne hodinu a pól.

Rozhľadňa Starý Žobrák

Rozhľadňa má 3 poschodia a jej základ tvoria stĺpy elektrického vedenia. Na prvom poschodí je vybudovaná útulňa, ktorá je vhodná pre maximálne 5 ľudí.

Rozhľadňa Nový Žobrák

Novú rozhľadňu dala postaviť obec Hervartov v roku 2014 z prostriedkov Európskej únie. Má taktiež tri poschodia a na jej spodnom poschodí je vybudovaná útulňa. Táto rozhľadňa je podstatne robustnejšia a masívnejšia ako jej predchodca.

Základné informácie

Galéria

360° fotografia

Mapa
Odporúčané miesta


Najnovšie miesta


Pridaj komentár


Zdielať