Východoslovenské múzeum – Dom remesiel

· ·
Hodnotenie miesta: (počet hlasov: 3)

V Košiciach sa nachádza jedinečný objekt, ktorý upúta pozornosť každého návštevníka – Dom remesiel. Táto zaujímavá budova, kombinujúca tradičné a moderné prvky, slúži ako múzeum a prezentuje verejnosti historické remeslá a ich súčasné tradície. Výstavba Domu remesiel bola ukončená v roku 2013 v rámci projektu Košice Európske hlavné mesto kultúry.

Objekt Domu remesiel vznikol na mieste pôvodného meštianskeho domu z 19. storočia, ktorý stál v pásme vnútorného opevnenia mesta. Počas archeologického výskumu pred stavebnými prácami boli odkryté základy tohto histórického domu, ako aj konštrukcie hradieb a priekopy opevnenia, čo dodáva tomuto miestu ešte väčšiu hodnotu.

Dom remesiel je súčasťou Východoslovenského múzea a jeho stála expozícia s názvom Historické remeslá ponúka unikátne stredoveké archeologické nálezy. Návštevníci majú možnosť preskúmať umenie starých kováčov, obuvníkov, tesárov, tkáčov, krajčírov, hrnčiarov a ďalších remeselníkov vďaka sklenej podlahe, ktorá umožňuje pohľad do podzemnej časti múzea. Okrem trvalej expozície Dom remesiel pravidelne hostí aj dočasné výstavy a akcie, ktoré sa zameriavajú na prezentáciu historických remesiel a ich súčasných tradícií.

Základné informácie

Doplňujúce informácie

  • vhodné pre kočíky
  • vhodné pre rodiny s deťmi
  • atrakcia v interiéri

Galéria

MapaOdporúčané miesta

Zobraziť viac Zobraziť menej

Najnovšie miestaPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Zdielať