Preskočiť na obsah
Hodnotenie miesta
Pridať do zoznamu (0)

Zoologická záhrada Košice je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v Košiciach, ktorá privíta ročne tisíce návštevníkov. Nachádza sa v časti Kavečany a rozprestiera sa na ploche 292 hektárov, vďaka čomu je rozlohou najväčšia zoologická záhrada na Slovensku a v celej Strednej Európe. Z areálu je v súčasnosti takmer 75 hektárov prístupných pre návštevníkom. Založená bola v roku 1979 a dnes patrí k najmodernejším zoologickým záhradám na Slovensku. V zoo môžete vidieť množstvo druhov zvierat a rastlín zo všetkých kútov sveta. Návštevníci majú možnosť vidieť a spoznať tieto zvieratá v prirodzenom prostredí a zároveň prispieť k ochrane týchto druhov.

Súčasťou zoo je aj DinoPark s 3D kinom. Záhrada ponúka aj rôzne atrakcie pre deti, ako sú detské ihriská a vláčik, ktorý prevezme deti na okružnú jazdu cez celú záhradu.

Zoo Košice je ideálnym miestom pre rodinný výlet alebo pre strávenie príjemného dňa v prírode. Je to miesto, kde sa môžete zrelaxovať a zároveň sa dozvedieť mnoho zaujímavých faktov o zvieratách a prírode. Ak hľadáte miesto na výlet v Košiciach, určite by ste nemali vynechať návštevu Zoo Košice.

ZÁKLADNÉ informácie

Galéria

360° fotografia

mapA
Odporúčané miesta


Najnovšie miesta


Pridaj komentár


Zdielať