Bazilika sv. Egídia v Bardejove

· ·
Hodnotenie miesta: (počet hlasov: 0)

Bazilika sv. Egídia je gotická sakrálna stavba stojaca v severnej časti Radničného námestia, v historickom centre mesta Bardejov. Spolu s historickým centrom mesta je zapísaný do zoznamu UNESCO. Jej počiatky siahajú do 14. storočia a počas svojej dlhej existencie bola niekoľkokrát prestavaná a rozšírená.

Bazilika je dominantou centra mesta a už z diaľky púta pozornosť návštevníkov. Nádherný exteriér chrámu je doplnený precízne vyzdobeným krásnym interiérom. Interiéru dominuje unikátny súbor jedenástich gotických krídlových oltárov 15. a 16. storočia. Význam tohoto dôležitého duchovného miesta vyzdvihol pápež Ján Pavol II., keď 23. novembra 2000 povýšil chrám na Baziliku minor.

V Bazilike pravidelne konajú sväté omše mimo, ktorých je kostol prístupný turistom. Návštevníci kostola majú možnosť využiť komentované prehliadky interiéru. Taktiež môžu absolvovať výstup na kostolnú vežu, ktorá ponúka nádherný výhľad nielen na historické centrum mesta, ale aj na vzdialené kúty mesta a prírodu okolo neho.

Základné informácie

Galéria

360° fotografia

Mapa


Predchádzajúci
Ďaľší

Odporúčané miesta

Zobraziť viac Zobraziť menej

Najnovšie miestaPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Zdielať