Preskočiť na obsah
Hodnotenie miesta
Pridať do zoznamu (0)

Čertov kameň sa nachádza v lese medzi Medzilaborcami a Krásnym Brodom. Masívna pieskovcová skala je viditeľná už z diaľky. Vyhľadávaná je najmä pre reliéf hlavy čerta, ktorý bol do nej vyrytý v 1994 ako symbolika povesti, ktorá sa k tejto skale viaže. Z plošiny na vrchole skaly je dobrý výhľad na dolinu pod ňou a Východné Karpaty.

Legenda viažuca sa k tomuto jedinečnému miestu hovorí, že v dedinke Krásny Brod stál už v 14. storočí kláštor. Tunajší mnísi učili ľudí, aby konali dobro a neverili v mágiu. Čertom však došla trpezlivosť, a tak sa rozhodli zničiť Manastyr obrovským balvanom. Modlitby mníchov, ľudu im v tom však zabránili. Keď sa už čerti blížili s balvanom ku Krásnemu Brodu, zakikiríkal posledný krásnobrodský kohút, ktorého strigy nestihli skántriť. Čerti sa zľakli a balvan sa im vyšmykol z rúk a zrútil sa do lesov, kde leží až dodnes.

Ku Čertovmu Kameňu sa turisti môžu dostať po príjemnej ceste, ktorá začína u domu smútku v Krásnom Brode. Cesta ku nemu po tejto zelenej turistickej trase zaberie nejakých 30 minút. Kameň je jedným zo zastavení tunajšieho náučného chodníka Kamjana.

Základné informácie

Galéria

360° fotografia

Mapa
Odporúčané miesta


Najnovšie miesta


Pridaj komentár


Zdielať