Preskočiť na obsah
Hodnotenie miesta
Pridať do zoznamu (0)

Čertova dolina sa nachádza v blízkosti sedla Zbojská v okrese Rimavská Sobota v Banskobystrickom kraji. V prekrásnej krasovej dolina návštevníci môžu obdivovať množstvo vodopádov, mohutné skalné bralá a útvary. Tiesňavu ktorá je v niektorých miestach široká len zopár metrov vytvoril potok Furmanec. Dolina je hlavnou súčasťou rovnomennej prírodnej rezervácie.

Tiesňavou Čertova dolina prechádza okružný náučný chodník Jakuba Surovca so začiatkom v sedle Zbojská. Jeho dĺžka je približne 5 km a je na ňom umiestnených niekoľko náučných tabúľ venovaných tunajšej prírode. Súčasťou chodníka je aj známa prekrásna rozhľadňa v sedle Zbojská.

Od roku 2020 uľahčuje prechod najťažšími úsekmi doliny ferrara, ktorá je vybavená istiacimi fixnými lanami a železnými stúpačkami. Presun dolinou je tak bezpečnejší, atraktívnejší a pripomína tiesňavy Slovenského raja.

Prechod dolinou je výlučne jednosmerný v smere zdola nahor a neodporúča sa deťom mladším ako 6 rokov. Pri návšteve rokliny je vhodné použiť nepremokavú obuv.

Základné informácie

Galéria

360° fotografia

Mapa
Odporúčané miesta


Najnovšie miesta


Pridaj komentár


Zdielať