Čertova dolina

· ·
Hodnotenie miesta: (počet hlasov: 1)

Čertova dolina sa nachádza v blízkosti sedla Zbojská v okrese Rimavská Sobota v Banskobystrickom kraji. V prekrásnej krasovej doline návštevníci môžu obdivovať množstvo vodopádov, mohutné skalné bralá a útvary. Tiesňavu, ktorá je v niektorých miestach široká len zopár metrov, vytvoril potok Furmanec. Čertova dolina je hlavnou súčasťou rovnomennej prírodnej rezervácie.

Tiesňavou prechádza okružný náučný chodník Jakuba Surovca so začiatkom v sedle Zbojská. Jeho dĺžka je približne 5 km a je na ňom umiestnených niekoľko náučných tabúľ venovaných tunajšej prírode. Súčasťou chodníka je aj známa prekrásna rozhľadňa v sedle Zbojská.

Od roku 2020 uľahčuje prechod najnáročnejšími úsekmi doliny ferrara, ktorá je vybavená istiacimi fixnými lanami a železnými stúpačkami. Presun dolinou je tak bezpečnejší, atraktívnejší a pripomína tiesňavy Slovenského raja.

Prechod dolinou je výlučne jednosmerný v smere zdola nahor a neodporúča sa deťom mladším ako 6 rokov. Pri jej návšteve je vhodné použiť nepremokavú obuv.

Základné informácie

Galéria

360° fotografia

MapaOdporúčané miesta

Zobraziť viac Zobraziť menej

Najnovšie miestaPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Zdielať