Litmanová – Hora Zvir

· ·
Hodnotenie miesta: (počet hlasov: 1)

Pútnické miesto Hora Zvir sa nachádza na severe Slovenska nad obcou Litmanová. Miesto s príjemnou a pokľudnou atmosférou je obklopené nádhernou horskou prírodou. Cestujú naň ľudia z blízkeho aj ďalekého okolia nielen za modlitbou, ale aj za nádhernou prírodou.

Hora Zvir sa stala pútnickým miestom po tom čo sa tu istý čas zjavovala Panna Mária. V malej izbičke dreveného zrubu – majdanu, ktorý patril rodine Vasiľa Korčáka, sa tu od 5.8.1990 do 8.8.1995 zjavovala Panna Mária 13 ročnej Kataríne Česelkovej a 11 ročnej Ivete Korčákovej. Želala si, aby sa na toto miesto chodili dievčatá i ľudia modliť a pri svojom poslednom zjavení prehlásila, že tu zostane navždy prítomná. Ľudia sa sem teda prichádzali modliť aj po tom čo sa Mária prestala zjavovať a v hojnom počte prichádzajú v súčasnosti.

Dnešný je Hora Zvir významným pútnickým miestom, a zároveň je tiež súčasťou Jakubskej cesty, ktorá zahŕňa desiatky pútnických miest naprieč Európou. Od roku 2008 je povýšená a vyhlásená za Gréckokatolícke mariánske pútnické miesto Prešovskej archieparchie. Areál pútnickeho miesta je rozsiahly, okrem iného zahŕňa kaplnku Nepoškvrneného počatia Presvätej Bohorodičky a prameň pitnej vody, ktorému sa prisudzujú liečivé účinky.

Základné informácie

Doplňujúce informácie

  • vhodné pre kočíky
  • vhodné pre rodiny s deťmi
  • vhodné pre vozičkárov
  • náboženské miesto
  • atrakcia v exteriéri aj interiéri

Galéria

Mapa


Predchádzajúci
Ďaľší

Odporúčané miesta

Zobraziť viac Zobraziť menej

Najnovšie miestaPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Zdielať