Ostrva

· ·
Hodnotenie miesta: (počet hlasov: 3)

Vrchol Ostrva (1984m) je populárny medzi turistami, hoci patrí medzi nižšie vrcholy Vysokých Tatier. Tvorí široký záver juhozápadného hrebeňa, v ktorom dominuje neprehliadnuteľná Končistá. Svojim návštevníkom poskytuje krásny výhľad do Mengusovskej doliny, na skupinu Vysokej a do doliny Zlomísk.

Okrem prírodných krás a prekrásnych výhľadov ponúka Ostrva aj historické tajomstvo. V minulosti bola totiž miestom činnosti pytliakov a lovcov kamzíkov. V roku 1886 bol vybudovaný prvý chodník na vrchol z Vyšných Hágov, v rámci projektu Uhorského Karpatského spolku.

Prístup na vrchol je relatívne nenáročný, čo ho robí ideálnym cieľom pre menej skúsených turistov. Napriek tomu odporúčame mať dostatočnú kondíciu, keďže vrchol leží vo výške takmer 2000 metrov nad morom. Najobľúbenejší výstup začína na Štrbskom plese, na ktoré sa dá pohodlne dostať autom, električkou alebo autobusom. Turistická trasa vedie okolo Popradského plesa až do Sedla pod Ostrvou. Samotný vrchol Ostrvy však nie je oficiálne značený, a preto je dôležité mať na pamäti, že idete mimo turistických chodníkov a na vlastné riziko.

Základné informácie

Doplňujúce informácie

  • atrakcia v exteriéri
  • vysokohorská turistika

Galéria

360° fotografia

MapaOdporúčané miesta

Zobraziť viac Zobraziť menej

Najnovšie miestaPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Zdielať