Rozhľadňa na Čarnej hure

· ·
Hodnotenie miesta: (počet hlasov: 2)

Rozhľadňa na Čarnej hure stojí na svahu Čiernej kopy vo výške 1 030 m n. m., nad obcou Krásna Lúka. Postavili ju miestni dobrovoľníci, ktorý stále pracujú na jej zveľaďovaní. Rozhľadňa pozostáva z veľkého dreveného altánku s posedením a vyhliadkovej kovovej lávky s ďalekohľadom. Altánok s vyhliakovou plošinou sú umiestnené na prirodzenom vyvýšenom mieste a tak poskytujú ničím nerušený výhľad ponad koruny stromov. Za jasného počasia je odtiaľto čarokrásny výhľad na región Hornej Torysy, hrad Kamenica, Ľubovniansky hrad, Hanigovský hrad, Šarišský hrad, Lipany, Sabinov, pohorie Čergov a dokonca aj na Pieniny.

Okolie vyhliadky veľmi pekne upravené a udržiavané. Návštevníci tu nájdu lavičky, piecku, sochu Panny Márie Medžugorskej a kríž. Často sa tu organizujú rôzne farské akcie a iné podujatia. V blízkosti rozhľadne sa nachádza aj štartovacie miesto pre paragliding.

Rozhľadňa je prístupná po značenej turistickej trase z obce Krásna Lúka. Výstup k nej zaberie najviac 1,5 hodiny. Výlet na ňu je vhodné spojiť s návštevou kríža na vrchu Ščob, ktorý stojí nad susednou obcou Poloma.

Základné informácie

Galéria

360° fotografia

MapaOdporúčané miesta

Zobraziť viac Zobraziť menej

Najnovšie miestaPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Zdielať