Preskočiť na obsah
Domovská stránka » SNM – Skanzen ukrajinskej kultúry

SNM – Skanzen ukrajinskej kultúry

  Hodnotenie miesta

  Skanzen ukrajinskej kultúry sa nachádza na severovýchode Slovenska v meste Svidník. Skanzen bol pre verejnosť otvorený v roku 1982 a je vysunutou expozíciou Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku. Expozícia podáva návštevníkom ucelenú predstavu základných životných podmienok Rusínov – Ukrajincov Slovenska v minulých historických obdobiach.

  Na ploche väčšej ako 10 hektárov sa tu nachádza viac ako 50 objektov ľudovej architektúry. V prenesených a zrekonštruovaných pamiatkach ľudovej architektúry pochádzajúcich z rôznych končín severovýchodného Slovenska je inštalovaný ľudový nábytok, domáci inventár, tradičné pracovné náradie a ukážky ľudového umenia. Okrem bežných typov obydlí sú v expozícií zastúpené aj všetky druhy tradičných hospodárskych budov: stodoly, chlievy, sýpky, senníky, pivnice, studne a ďalšie menšie stavby. Dominantnou stavbou je drevená cerkva (r. 1766) z Novej Polianky s bohatou interiérovou výzdobou.

  V priestoroch skanzenu sa počas roka koná niekoľko kultúrnych podujatí. V jeho tesnej blízkosti sa nachádza parkovisko a amfiteáter.

  Základné informácie

  Galéria

  360° fotografia

  Mapa


  Uložiť miesto:

  Pridať do zoznamu (0)


  Odporúčané miesta

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *