Preskočiť na obsah
Domovská stránka » SNM – Múzeá v Levoči

SNM – Múzeá v Levoči

  Hodnotenie miesta

  Spišské múzeum má hlavné sídlo v Levoči, v ktorej sa zároveň nachádza väčšina jeho expozícií. Múzeum vzniklo v roku 1884 z iniciatívy Spišského dejinného spolku. Spolok sa zaoberal aj akvizíciou historických predmetov.

  Výtvarná kultúra na Spiši

  Expozícia je umiestnená v renesančnom dome na adrese: Nám. Majstra Pavla č. 40. Vo výstavných priestoroch sa nachádzajú umeleckohistorické zbierky v postupnom slede od gotického umenia po diela 19. storočia. Súčasťou expozície sú taktiež ukážky umeleckoremeselných prác z kovu a diela ľudového umenia.

  Historická expozícia na Radnici

  Expozícia hovorí o histórii mesta a prezentuje význam budovy radnice ako sídla mestskej samosprávy. Budova radnice, ktorá bol postavená koncom 16. storočia, je jednou z dominánt levočského námestia.

  Expozícia Majster Pavol z Levoče

  Expozícia Majstra Pavola z Levoče je umiestnená v meštianskom dome na adrese: Nám. Majstra Pavla č.20. Expozícia prostredníctvom fotografií, kópií a odliatkov pripomína takmer všetky známe diela stredovekého rezbára a tvorcu najvyššieho gotického oltára na svete, ktorý zdobí kostol sv. Jakuba v Levoči.

  ZÁKLADNÉ informácie

  Galéria

  mapA


  Uložiť miesto:

  Pridať do zoznamu (0)


  Odporúčané miesta

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *