Východoslovenské múzeum – Budova Divízie

· ·
Hodnotenie miesta: (počet hlasov: 2)

Nádherná secesná budova Divízie zo začiatku 20. storočia, kedysi slúžila ako sídlo vojenského veliteľstva a dnes je domovom expozícií Východoslovenského múzea v Košiciach. V tejto impozantnej budove sa nachádzajú dve veľkolepé expozície – expozícia Storočia v umení a expozícia Príroda Karpát.

Expozícia Storočia v umení je fascinujúcim záznamom vývoja výtvarného umenia a umeleckých remesiel na východnom Slovensku v jednotlivých historických obdobiach. Návštevníci sa tu môžu oboznámiť s bohatými umeleckými dielami a remeselnými výrobkami, ktoré dokumentujú pestrosť a rôznorodosť východoslovenskej umeleckej scény. Súčasťou expozície je aj dobová lekáreň s vzácnym historickým vybavením, ktorá ponúka zaujímavý pohľad na históriu farmácie a liečiteľstva.

Expozícia Príroda Karpát zase predstavuje návštevníkom takmer dvetisíc exponátov, ktoré osvetľujú nádhernú a rozmanitú ríšu rastlín, živočíchov, hornín a minerálov v oblasti Karpát. Táto fascinujúca expozícia ponúka jedinečný pohľad na prírodné bohatstvo a biodiverzitu tohto regiónu. Návštevníci sa môžu dozvedieť o jedinečných druhoch rastlín a živočíchov, ktoré sa tu nachádzajú, a tiež o geologickej histórii Karpát a vzácnom minerálnom bohatstve, ktoré sa v tejto oblasti nachádza.

Základné informácie

Galéria

MapaOdporúčané miesta

Zobraziť viac Zobraziť menej

Najnovšie miestaPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Zdielať