Vysoké Tatry s kočíkom: Najkrajšie miesta pre rodiny s malými deťmi

·

Vysoké Tatry sú jednou z najkrajších slovenských lokalít, ktorá ponúka nádherné výhľady, nezabudnuteľné turistické trasy a množstvo atrakcií pre celú rodinu. Ak máte malé dieťa, nemusíte sa báť, že si pobyt vo Vysokých Tatrách neužijete. Existuje totiž množstvo miest, ktoré môžete navštíviť s kočíkom. V článku vám predstavíme niekoľko z týchto skvelých miest.

Štrbské pleso

Štrbské Pleso je jednou z najnavštevovanejších a najkrajších lokalít Vysokých Tatier. Nachádza sa tu množstvo turistických atrakcií a prekrásne pleso s rovnomenným názvom. Na Štrbskom plese taktiež začína množstvo turistických trás, ktoré návštevníkov zavedú hlboko do divokej prírody. Ak však máte dieťa v kočíku na tieto miesta sa pravdepodobne nedostanete. Môžete sa však prejsť okolo nádherného Štrbskom plesa a kochať sa pritom výhľadmi na vrcholky našich veľhôr. Cesta okolo plesa je pre kočíky ako stvorená a zvládnete ju bez problémov. V okolí plesa sa nachádza niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete oddýchnuť a doplniť energiu. Okrem Štrbského plesa môžete navštíviť aj Jazierka lásky a Vežu snov.

Popradské pleso

K prekrásnemu Popradskému plesu sa dá dostať zo zastávky TEŽ Popradské pleso po príjemnej asfaltovej ceste. Zo zastávky vedie priamo k plesu modrá turistická trasa s dĺžkou 4,5 km. Pri výlete treba brať do úvahy poriadne stúpanie, ktoré vás na tejto ceste čaká. Trasa je obklopená nádhernou prírodou a je na nej niekoľko miest odpočinok. V cieľu výletu okrem plesa nájdete Chata pri Popradskom plese a tiež Majláthovú chatu. Okolo plesa vedie okružná trasa a sóji pri ňom niekoľko lavičiek. Celý výlet sem vám zaberie približne 5 hodín.

Sliezsky dom

Asfaltová cesta na Sliezsky dom, ktorý leží vo výške 1670 m.n.m., vedie priamo z Tatranskej Polianky. Trasa je vhodná pre kočiare, ale je pomerne dlhá a strmá no v závere ponúka nádherné výhľady. Jej absolvovanie neodporúčame menej skúseným turistom. Najvyššie položený hotel Sliezsky dom ponúka nielen možnosť ubytovania, ale aj možnosť občerstvenia. V tesnej blízkosti hotela sa rozprestiera prekrásne Velické pleso.

Expozícia tatranskej prírody

Expozícia Tatranskej prírody sa nachádza priamo v Tatranskej Lomnici. Rozprestiera sa na ploche 3,2 hektára v nadmorskej výške 850 m. Expozícia predstavuje návštevníkom viac ako 300 druhov rastlín. Pre návštevníkov je otvorená od mája do septembra.

Hrebienok

Na Hrebienok sa dá dostať pohodlne zubačkovou lanovkou alebo po vyasfaltovaným chodníkom s dĺžkou 3 km. Po ceste môžu návštevníci obdivovať okolitú prírodu a vysoké tatranské štíty. Na Hrebienku je možnosť využiť možnosť občerstvenia alebo kúpi suvenírov. Z Hrebienku sa dá dostať po bezbariérovej ceste na mimoriadne obľúbenú Rainerovu chatu.


Dátum:Odporúčané články


Najnovšie miesta


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Zdielať