Preskočiť na obsah

Výlety s kočíkom vo Vysokých Tatrách

Hodnotenie miesta
Pridať do zoznamu (0)

Vysoké Tatry sú jednou z najkrajších slovenských lokalít, ktorá ponúka nádherné výhľady, nezabudnuteľné turistické trasy a množstvo atrakcií pre celú rodinu. Ak máte malé dieťa, nemusíte sa báť, že si pobyt vo Vysokých Tatrách neužijete. Existuje totiž množstvo miest, ktoré môžete navštíviť s kočíkom. V článku vám predstavíme niekoľko z týchto skvelých miest.

Štrbské pleso

Štrbské Pleso je jednou z najnavštevovanejších a najkrajších lokalít Vysokých Tatier. Nachádza sa tu množstvo turistických atrakcií a prekrásne pleso s rovnomenným názvom. Na Štrbskom plese taktiež začína množstvo turistických trás, ktoré návštevníkov zavedú hlboko do divokej prírody. Ak však máte dieťa v kočíku na tieto miesta sa pravdepodobne nedostanete. Môžete sa však prejsť okolo nádherného Štrbskom plesa a kochať sa pritom výhľadmi na vrcholky našich veľhôr. Cesta okolo plesa je pre kočíky ako stvorená a zvládnete ju bez problémov. V okolí plesa sa nachádza niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete oddýchnuť a doplniť energiu. Okrem Štrbského plesa môžete navštíviť aj Jazierka lásky a Vežu snov.

Popradské pleso

K prekrásnemu Popradskému plesu sa dá dostať zo zastávky TEŽ Popradské pleso po príjemnej asfaltovej ceste. Zo zastávky vedie priamo k plesu modrá turistická trasa s dĺžkou 4,5 km. Pri výlete treba brať do úvahy poriadne stúpanie, ktoré vás na tejto ceste čaká. Trasa je obklopená nádhernou prírodou a je na nej niekoľko miest odpočinok. V cieľu výletu okrem plesa nájdete Chata pri Popradskom plese a tiež Majláthovú chatu. Okolo plesa vedie okružná trasa a sóji pri ňom niekoľko lavičiek. Celý výlet sem vám zaberie približne 5 hodín.

SLIEZSKY DOM

Asfaltová cesta na Sliezsky dom, ktorý leží vo výške 1670 m.n.m., vedie priamo z Tatranskej Polianky. Trasa je vhodná pre kočiare, ale je pomerne dlhá a strmá no v závere ponúka nádherné výhľady. Jej absolvovanie neodporúčame menej skúseným turistom. Najvyššie položený hotel Sliezsky dom ponúka nielen možnosť ubytovania, ale aj možnosť občerstvenia. V tesnej blízkosti hotela sa rozprestiera prekrásne Velické pleso.

EXPOZÍCIA TATRANSKEJ PRÍRODY

Expozícia Tatranskej prírody sa nachádza priamo v Tatranskej Lomnici. Rozprestiera sa na ploche 3,2 hektára v nadmorskej výške 850 m. Expozícia predstavuje návštevníkom viac ako 300 druhov rastlín. Pre návštevníkov je otvorená od mája do septembra.

Hrebienok

Na Hrebienok sa dá dostať pohodlne zubačkovou lanovkou alebo 3 km vyasfaltovaným chodníkom. Po ceste môžu návštevníci obdivovať okolitú prírodu a vysoké tatranské štíty. Na Hrebienku je možnosť využiť možnosť občerstvenia alebo kúpi suvenírov. Z Hrebienku sa dá dostať po bezbariérovej ceste na mimoriadne obľúbenú Rainerovu chatu.


Dátum:Odporúčané články


Najnovšie miesta


Pridaj komentár


Zdielať