Zábavná hra pre celú rodinu – Veselé kamene

·

Pravdepodobne ste už pri svojich potulkách Slovenskom narazili na maľované kamienky, ktoré vám vyčarili úsmev na tvári. Tieto kamienky sú súčasťou populárnej hry, ktorá sa v posledných rokoch šíri po celom svete a relatívne nedávno prišla aj na Slovensko. V tomto článku sa dozviete všetko čo o nej potrebujete vedieť.

Podstata hry

Základom hry je ukrývanie pomaľovaných kamienkov v prípade a turistických lokalitách. Cieľom tejto jednoduchej hry je urobiť radosť komukoľvek kto kamienky tvorí alebo ich nájde. Ak sa vám kamienky nechce maľovať, môže sa do hry zapojiť aj inak. Ak nájdete kamienok, odfoťte ho a nahrajte do facebookovej skupiny. Tvorcovia kamienkov tak môžu sledovať kadiaľ kamienok putuje.

Čo robiť keď nájdem veselý kamienok?

Ak natrafíte v prírode veselý kameň odfoťte ho a zdieľajte vo Facebookovej skupine. Do príspevku napíšte PSČ zo zadnej strany kameňa a miesto kde ste ho našli. Tvorca maľovaného kamienka tak môže vidieť jeho pohyb po Slovensku.

Po tom čo ste kamienok zdieľali vo Facebookovej skupine je len na vás kam jo ukryjete. Môžete ho ukryť na vedľajšiu ulicu alebo na opačný koniec miesta. Kamienky môžu vďaka tomu putovať naprieč Slovenskom.

AKO SI VYTVORIŤ VESELÝ KAMIENOK

Kamienky si môžete vytvoriť veľmi jednoducho. Pri vašich cestách prírodou nazbierate pekné kamene. Najlepšie sú rovné a ploché kamene, pretože sa na nich dobre maľuje.

Doma si potom kamienky umyjete od nečistôt a necháte uschnúť. Na maľovanie kameňov je vhodné použiť kvalitnú farbu, najvhodnejšie sú akrylové farby alebo odolné akrilové fixky. Podstatné je aby boli vodeodolné. Na zadnú stranu namaľovaného kameňa napíšete vaše PSČ a nakoniec prelakujete kameň kvalitným lakom ktorý je odolný voči vode, aby čo najdlhšie vydržal.


Dátum:Odporúčané články


Najnovšie miesta


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Zdielať